When and what time does Djokovic debut at the US Open?

Check here the order of play, the schedules and the matches of the day of this Tuesday, August 31 at the US Open, with the matches of Djokovic, Zverev, Barty ...

When-and-what-time-does-Djokovic-debut-at-the-US-Open?

This Tuesday all players will have played their first game at the US Open. The part of the table that debuted in second position will play today. It will be time for Novak Djokovic, Alexander Zverev, Bianca Andreescu, Karolina Pliskova ... And as for Spaniards, Pablo Carreño, Paula Badosa, Sara Sorribes will be in the running ...

Track Arthur Ashe

From 18:00 Spanish peninsular time (12:00 local time)

Alexander Zverev (Ale) vs Sam Querrey (USA) .

Next

Ashleigh Bary (Aus) vs Vera Zvonareva (Rus) .

From 01:00 Spanish peninsular time (19:00 local time)

Novak Djokovic vs Holger Vitus Nodskov Rune (Din) .

Next

Viktorija Golubic (Sui) vs Bianca Andreescu (Can) .

Track Louis Armstrong

From 5:00 p.m. Spanish peninsular time (11:00 local time) 444 444

Karolina Pliskova (RCh) vs Catherine McNally (USA) .

Next

Emma Raducanu (GBr) vs Jennifer Brady (USA) .

Next

Federico Delbonis (Arg) vs Denis Shapovalov (Can) .

Not before 01:00 Spanish peninsular time (19:00 local time)

Alison Riske (USA) vs Anastasia Pavlychenkova (Rus) .

Next

Taylor Fritz (USA) vs Alex de Minaur (Aus) .

Grandstand

From 5:00 p.m. Spanish peninsular time (11:00 local time)

Salvatore Caruso (Ita) vs Kei Nishikori (Jap) .

Next

Jeremy Chardy (Fra) vs Matteo Berrettini (Ita).

Next

Jamie Loeb (USA) vs Iga Swiatek (Pol) .

Next

Petra Kvitova (RCh) vs Polona Hercog (Esv) .

Track 4

23: 00 approx. (17:00 local time)

Pablo Carreño (Esp) vs Maxime Cressy (USA) .

Track 5

From 17:00 Spanish peninsular time (11:00 local time)

Mackenzie Mcdonald (USA) vs David Goffin (Bel) .

Track 6

17: 00 Spanish peninsular time (11:00 local time)

Karen Khachanov (Rus) vs Lloyd Harris (Sud) .

01: 00 approx. (19:00 local time)

Karolina Muchova (RCh) vs Sara Sorribes (Esp)

Track 9

20: 00 approx. (14:00 local time)

Vavara Gracheva (Rus) vs Nuria Parias (Esp) .

Track 10

19: 00 approx. (13:00 local time)

Paula Badosa (Esp) vs Alison Van Uytvanck (Bel) .

00: 00 approx. (18:00 local time)

Fabio Fognini (Ita) vs Vasek Pospisil (Can) .

Track 12

00: 00 approx. (18:00 local time)

Roberto Carballés (Esp) vs Tommy Paul (USA) .

Track 1

From 17:00 Spanish peninsular time (11:00 local time)

Aslan Karatsev (Rus) vs Jaume Munar (Esp) .

Track 14

From 17:00 Spanish peninsular time (11:00 local time)

Albert Ramos (Esp) vs Lucas Pouille (Fra) .

Track 15

01: 00 approx. (19:00 local time)

Cristina Bucsa (Esp) vs Jil Teichmann (Sui) .



Photos from as.com
Powered by Blogger.